ARAZİ SAHİBİ VATANDAŞLARDAN YUSUF ZİYA GÜNAYDIN’A TEPKİ

15 Mart 2019

Toplu Konut projesi tartışmasında arazi sahibi vatandaşlar Yusuf Ziya Günaydın'a tepki gösterdiler. Kanal32'e Konuşan arazi sahibi Hüseyin İNCEBACAK, benim bu alanda yerim var benim gibi yüzlerce binlerce kişinin alanı var bu alanı sen nasıl belediyeye mal etmeden söz verebiliyorsun ? Söz konusu alanda yıllardır süren davalar var, bu işi oldu bittiye getirmiş gibi insanları kuyruğa dizmeye gerek yok, 2015’den beri davası süren yerim çözüme kavuşmadı ki burayı nasıl kavuşturacaksın, bu alanı nasıl bütünleştirip belediyeye vaat edeceksin dedi.GÖRÜNCE ÜZÜLDÜMBinlerce kişiyi kayıt yaptırmak için gittiğini gördüğünde üzüldüğünü dile getiren İNCEBACAK İnandırıcı bir şey değil, bir umutla insanlar gidiyor ama olayın gerçeğini bilmiyorlar dedi.ELİNİ VİCDANINA KOY İNCEBACAK, Yusuf Ziya Günaydına seslenerek her şeyden önce elini vicdanına koyacaksın. Uzun süredir var olan bu yönetim milletin malıyla arazisiyle oyuncak gibi oynuyor dedi. 3-5 OY İÇİN İNSANLARIN UMUTLARI İLE OYNAMAK DOĞRU BİR ŞEY DEĞİL.Yıllarca bu davalar sürerse nolacak diye soran İNCEBACAK oy için yapılan bu karaların doğru olmadığını dile getirdi 3-5 oy için insanların umutları ile oynamak doğru bir şey değil umut ediyorum kayıt olanlar mağdur olmaz dedi.BÜYÜKHACILAR KÖYÜ MUHTARI ; ARAZİLERİMİZE TOPLU KONUT YAPACAKLARMIŞ BİZİM HİÇBİR ŞEYDEN HABERİMİZ YOK Proje kapsamında belirlenen arazilerin özel mülk olduğunu belirten arazi sahipleri belediye başkanı Yusuf Ziya Günaydın'a çok sert tepki gösterdiler. Bölgede arazisi bulunun Büyükhacılar köyü sakinleri karar tepki gösterirken köy muhtarı Abdullah Oruç bu yapılandan çok rahatsız olduklarını ve köy sakinlerinin tamamının bu durumu duymadıklarını söyledi. Bizim haberimiz olmadan, bizimle pazarlık yapmadan bizim arazilerimiz üzerine yapılan toplu konutlar için kayıtlar alınmaya başlanmış, fakat arsa sahipleri olarak bizim bunlardan haberimiz yok dedi.BİZE DANIŞMADAN NASIL ŞERK KOYARSINIZ BURASI DEREBEYLİĞİ Mİ ?Köy muhtarı Abdullah Oruç mallarımız alınamaz satılamaz diye şerk koydurmuşlar siz kimin malına kime sorarak alınamaz satılamaz diyorsunuz dedi. Bu yapılanın derebeylikten ve zorbalıktan başka bir şey olmadığını belirtti. Sözlerine devam eden Oruç bizim tarım arazilerimiz üzerine konut yapacaklarmış, toprak küstüğünde insanlar ne yiyecekler betonları mı kemirecekler diye tepki göstermeye devam etti.TARIM ARAZİLERİMİZE TOPLU KONUT YAPILMASINA İZİN VERMEYECEĞİZKöyde yaşayan diğer arazi sahipleri ise Günaydın’a hazır mahalle açtı daha yeni oradan bir arsa parsellesin toplu konut için bizim tarım arazilerimizden ne istiyor diye konuştu. Hangi tapu sahibinin bilgisi ve izni var diyerek tepkilerini gösterdiler. Bizim rızamız ve iznimiz olmadan kimsenin buraya toplu konut yapmasına izin vermeyeceğiz dediler.

Gepostet von Isparta Haber am Donnerstag, 14. März 2019

Kanal32’e Konuşan arazi sahibi Hüseyin İNCEBACAK, benim bu alanda yerim var benim gibi yüzlerce binlerce kişinin alanı var bu alanı sen nasıl belediyeye mal etmeden söz verebiliyorsun ? Söz konusu alanda yıllardır süren davalar var, bu işi oldu bittiye getirmiş gibi insanları kuyruğa dizmeye gerek yok, 2015’den beri davası süren yerim çözüme kavuşmadı ki burayı nasıl kavuşturacaksın, bu alanı nasıl bütünleştirip belediyeye vaat edeceksin dedi.

GÖRÜNCE ÜZÜLDÜM
Binlerce kişiyi kayıt yaptırmak için gittiğini gördüğünde üzüldüğünü dile getiren İNCEBACAK İnandırıcı bir şey değil, bir umutla insanlar gidiyor ama olayın gerçeğini bilmiyorlar dedi.

ELİNİ VİCDANINA KOY
İNCEBACAK, Yusuf Ziya Günaydına seslenerek her şeyden önce elini vicdanına koyacaksın. Uzun süredir var olan bu yönetim milletin malıyla arazisiyle oyuncak gibi oynuyor dedi.

3-5 OY İÇİN İNSANLARIN UMUTLARI İLE OYNAMAK DOĞRU BİR ŞEY DEĞİL.
Yıllarca bu davalar sürerse nolacak diye soran İNCEBACAK oy için yapılan bu karaların doğru olmadığını dile getirdi 3-5 oy için insanların umutları ile oynamak doğru bir şey değil umut ediyorum kayıt olanlar mağdur olmaz dedi.

BÜYÜKHACILAR KÖYÜ MUHTARI ;
ARAZİLERİMİZE TOPLU KONUT YAPACAKLARMIŞ BİZİM HİÇBİR ŞEYDEN HABERİMİZ YOK

Proje kapsamında belirlenen arazilerin özel mülk olduğunu belirten arazi sahipleri belediye başkanı Yusuf Ziya Günaydın’a çok sert tepki gösterdiler. Bölgede arazisi bulunun Büyükhacılar köyü sakinleri karar tepki gösterirken köy muhtarı Abdullah Oruç bu yapılandan çok rahatsız olduklarını ve köy sakinlerinin tamamının bu durumu duymadıklarını söyledi. Bizim haberimiz olmadan, bizimle pazarlık yapmadan bizim arazilerimiz üzerine yapılan toplu konutlar için kayıtlar alınmaya başlanmış, fakat arsa sahipleri olarak bizim bunlardan haberimiz yok dedi.

BİZE DANIŞMADAN NASIL ŞERK KOYARSINIZ BURASI DEREBEYLİĞİ Mİ ?

Köy muhtarı Abdullah Oruç mallarımız alınamaz satılamaz diye şerk koydurmuşlar siz kimin malına kime sorarak alınamaz satılamaz diyorsunuz dedi. Bu yapılanın derebeylikten ve zorbalıktan başka bir şey olmadığını belirtti. Sözlerine devam eden Oruç bizim tarım arazilerimiz üzerine konut yapacaklarmış, toprak küstüğünde insanlar ne yiyecekler betonları mı kemirecekler diye tepki göstermeye devam etti.

TARIM ARAZİLERİMİZE TOPLU KONUT YAPILMASINA İZİN VERMEYECEĞİZ

Köyde yaşayan diğer arazi sahipleri ise Günaydın’a hazır mahalle açtı daha yeni oradan bir arsa parsellesin toplu konut için bizim tarım arazilerimizden ne istiyor diye konuştu. Hangi tapu sahibinin bilgisi ve izni var diyerek tepkilerini gösterdiler. Bizim rızamız ve iznimiz olmadan kimsenin buraya toplu konut yapmasına izin vermeyeceğiz dediler.


Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.